4x4 Araçlar İçin Ekspertiz

4x4 Araçlar İçin EkspertizHizmeti neden farklı?

Son yıllarda Pick-UP (kamyonet), SUV veya jeep tabir edilen, 4x4 veya 4x2 çeker araçlar oldukça yoğun satılmakta. 4x4 Oto ekspertiz hizmetleri bu noktada size doğru çözüm olmaktadır.


Lüks otomobil veya kamyonet sınıfındaki bu araçlarında ikinci el satışları olduça hareket görmektedir.

Ancak araç alım satımdan önce, alıcı ve satıcı tarafın oto ekspertiz hizmeti almak isteyenlerin, 4x4 ve 4x2 çeker araçlarını normal ekspertiz servislerinde ölçümlemeleri mümkün olmamaktadır.  Normalde binek otomobil ve diğer standart araçlarda önden çekiş veya arkadan çekiş  olmakta ve çoğunlukla oto ekspertiz servislerinde 4x4 ve 4x2 Dyno ölçümle yapılamamaktadır.

Dynomemetre sık kullanılan ismi ile dyno testi için kullanılan donanım ana olarak 2 farklı tiptir. 2WD içi çeker binek otomobiller için kullanılırken, 4WD 4 çeker araçlar için kullanılan Dynomemetre türüdür.

Test edilecek aracınız 4WD ise, aracınız gerçek değerlerini öğrenmek için 4x4 Dyno donanımları ile oto ekspertiz yapan servis tercih etmelisiniz.

Aksi takdirde alacağınız test sonuçları doğru sonuçlar olmayacağı gibi, hem alıcı hem de satıcı tarafı yanıltıcı olacaktır.

Derin oto ekspertiz olarak, 4x4 ve 4x2 araçlarınız için gerekli son sistem Dynomemetre donanımlarımız hali hazırda bulunmakta ve periyodik olarak kalibrasyon testlerine girerek doğruluğu kontrol edilmektedir.2. el araç satın almadan mutlaka oto ekspertiz hizmeti alın