Minibüs Ekspertiz

Minibüs Ekspertiz

Genelde ticari kullanım için kullanılan minibüs türü araçlar, aile ve kişisel kullanım için de tercih ediliyor.

Binek araçlardaki koltuk sayısı en fazla 4 ila 7 kişi arasında oturma yeri sağlarken sıradan bir minübüs, şöför dahil 11 kişi ve fazlası için oturma alanı sağlıyor. Ticari anlamda okullarda öğrenci, şirketlerde personel, turizm şirketlerinde turist taşımasında kullanılmakta. Kalabalık aileler de bütün aileyi tek araç ile konforlu şekilde seyaheti için kullanıyor.

Binek otomobillerden fiziksel anlamda oldukça büyük ebatlara ve ağır olan minibüs araçlar, dizel motorları ve yüksek tork güçleri ile öne çıkıyor. Daha geniş iç alanı ve konforu ile VIP kullanımda yani özel ve lüks taşımacılık anlamında da çok tercih edilir. Binek araçlara göre en büyük dez avantajı ise, Manevra kabiliyetinin daha az olması, daha yavaş hızlanma ve sürat değerleri söylenebilir.

En az diğer araçlar kadar, minibüs segmentindeki araçlar da 2. el olarak yoğun bir şekilde alım satım olan araçlar.  Satın almak istediğiniz minibüs için her yerde doğru ve nitelikli ekspertiz yaptırmanız pek de mümkün değildir. Özellikle aracın boyutları ve otomobillerden farklı olan özellikleri için daha büyük donanımlara ve kapasiteye sahip bir ekspertiz tercih etmelisiniz. 

Minibüs Ekspertiz için neden bizi tercih etmelisiniz?

Minibüsün alt takım testleri için kullandığımız lift normale göre çok daha uzun ve daha fazla yük için dizayn edilmiştir. Araç liftimiz 5 metre uzunluk ve 5 ton ağırlık kapasitesi ile minibüs segmentindeki araçları doğru incelememiz için gereken değerleri sağlamaktadır.

Konum olarak otogara en yakın mesafede, Bornova 2. Sanayide  bulunan Derin Oto İzmir Ekspertiz servisimizde, 4x4 motor performans ölçümü, alt takım kontrol, fren testi, yanal kayma testlerini içeren ekspertiz raporunu alabilirsiniz.

2. el araç satın almadan mutlaka oto ekspertiz hizmeti alın