Neden Oto Ekspertiz Yaptırmalısınız ?

Neden Oto Ekspertiz Yaptırmalısınız ?

Özellik ile 2. el araç satın alırken, araç sahibi olsun, sizin yanınızda bilen biri olarak götürdüğünüz kişiler olsun, ancak bilgileri dahilinde yorum yapabilmekte.

Çoğu zaman araç sahibinin bilgisi dahilinde veya bilgisi olmayan, motor, kaporta ve diğer problemler ile , bilirkişi olarak size yardımcı olmak isteyen kişilerin yetersizliği dolayısı ile alım ve satımlarda sıkça problemler yaşanmaktadır.

Bu noktada aracınızın gerçek değerini anlamak için profesyonel oto ekspertiz servisinden yardım almalısınız. İzmir Oto ekspertiz, aracın, kaporta, boya, değişen durumu gibi bilgilerin yanı sıra, bilgisayar ile arıza tespiti, yanal kayma testi ile araç yol tutuş, fren testi ile fren kondisyonu, süspansiyon testi ile alt takıma dair bilgilerin yanı sıra, dyno motor gücü testi ile güç ve tork değerlerinin raporunu detaylı olarak sunar.

Özellikle dyno testinde, testte elde edilen, beygir, tork, hızlanma değerleri, aracın fabrika değerleri ile karşılaştırmalı olarak motorun ne kadar oranda sağlıklı olduğunu belirtir.

Çoğu ekspertiz servisinde bulunmayan lift sistemimiz ile 5 ton ve 5 metre uzunluğa kadar olan tüm, otomobil, minibüs, panelvan, kamyonet gibi araçları kaldırarak, sağlıklı şekilde, alt takım kontrolünü yapmaktayız.

Ayrıca 4x4 ve 4x2 Dyno ölçüm sistemimi ile 4 çeker çekiş sistemi araçları da ölçümlemekteyiz.


2. el araç satın almadan mutlaka oto ekspertiz hizmeti alın