Alt Takım Kontrol Ekspertiz Testi

ALT KONTROL TEST

Araç ekspertiz istasyonumuzda bölgemizde tek olan, 5 metre uzunluğunda, 5 tona kadar kaldırabilecek kapasitede liftimiz bulunmaktadır. Özellik ile panelvan, minibüs, kamyonet gibi araçlarınız için servisimize uğrayabilirsiniz.

Araç liftle kaldırılır, önceden çarpma ya da sürtünme ile oluşmuş hasar veya darbe izleri göz ile kontrol edilir.  Ön takım olarak bilinen mekanik kısımlarda, bir zedelenme veya hasar varmı kontol edilir. Egsoz, manfolt, karter ve diğer aksamlarda yağ kaçakları varmı kontrol edilir.   Ayrıca direksiyon kutusu, el freni halatları, yakıt deposu kaça kontolü, salıncaklar, rotiller, aks, rot kolu, radyatör, fan kontrolü gibi farklı yerler kontrol edilir.

Kaporta ve boya incelemesinde görülemeyn bir çok kusur, araç lifte kaldırılınca net olarak görülebilir. Örneğin, değişmiş ve kaynaklanmış olan parçalar, ezilmiş ve özelliğini yitirmiş kısımlar görülür. List ile alt kontrol çok daha sağlıklı şekilde yapılabilir. Aracın altına eğilmeden girebilmek, doğru noktaları ışık tutarak incelemek çok daha kolaydır.  Alt takım ekspertiz testi, güvenilir ekibimiz ile tarafsız şekilde size net olarak sunulur. Bu sayede, araç ile ilgili kusur var mı yok mu, güvenli yol tutuş ve konforlu sürüş sağlanabilir mi gibi bir çok soru işareti ortadan kalkacaktır.


ALT / ÖN MEKANİK KONTROL

– Motor Kayışları Kontrol
– Direksiyon Kutusu
– El Fren Halatları
– Yakıt Depo Kaçak Kontrolu
– Diferansiyel Kontrol
– Şanzuman Kontrol
– Motor Yağ Sızdırmazlık
– Diferansiyel Ve Transmisyon Mili Kontrolleri
– Arazi Şanzuman Kontrolu (Dört Çeker)
– Ön Takım Kontrol
– Salıncak Burçları/Rotiller/Akslar
– Rot Kolu Kontrolleri
– Radyatör Ve Fan Kontrolleri
– Egzos Kontrolü


Diğer Hizmetler

2. el araç satın almadan mutlaka oto ekspertiz hizmeti alın